Naujienos

Pareigybių klasifikacija: kas tai ir kam tai skirta?

2025-05-12

Šiuo metu Baltijos šalyse vis dar vyksta aktyvūs atlygio peržiūros ciklai. Todėl tai puikus metas aptarti, kodėl pareigybių klasifikacija (angl. job mapping) išlieka vienu svarbiausių įrankių, siekiant palyginti atlygį su rinka, ir kaip šis procesas veikia praktikoje.

Lyderystė: įgamta ar įgyta?

2025-05-09

„Baltijos šalyse trūksta stiprių lyderių“ – ši frazė dažnai girdima kalbant apie privatų ar viešąjį sektorių. Taip pat neretai minimas vadinamasis „lyderystės genas“, kurį esą turi tik išrinktieji. Tačiau šiuolaikinis mokslas rodo, kad lyderystė nėra biologinės kilmės – tai įgūdis, kurį gali išsiugdyti kiekvienas. Todėl mintį apie „lyderystės geną“ derėtų laikyti mitu ir palikti praeityje

Viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai – vis dar nekonkurencingi: geriausiai vertina informacijos aiškumą

2025-05-09

Dirbantieji centrinės ir vietinės valdžios įstaigose labiausiai vertina darbo apmokėjimo sistemos principų aiškumą, taip pat informacijos apie ją pateikimą, rodo darbo rinkos tyrimų bendrovės „Figure Baltic Advisory“ atliktas tyrimas. Pasitenkinimas darbo apmokėjimo sistema valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose vertinamas vidutiniškai – beveik 3 balais iš 5, o ją labiau teigiamai vertina dirbantieji pagal darbo sutartis.

Didesnis amžius – nebūtinai didesnis atlyginimas: ekspertai atskleidė atlygio skirtumus tarp kartų

2025-04-10

Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964 m.) ir X kartos (gimę 1965–1980 m.) – darbuotojai vis dar užima reikšmingą poziciją, sudarydami net trečdalį darbo jėgos. Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Figure Baltic Advisory“ duomenimis, beveik kas antras šių kartų atstovas dirba prekybos arba gamybos sektoriuje, tačiau jų atlyginimai ir darbo specifika – skiriasi.

Lankstumas, empatija, rizikos prisiėmimas, konfliktų sprendimas – ar šiuolaikiniai lyderiai turi būti superherojai?

2025-02-14

Šiandienos organizacijų lyderiai veikia nuolatinių pokyčių ir iššūkių eroje, kurioje jie turi prisitaikyti prie neapibrėžtumo, vadovauti įvairioms komandoms ir išlaikyti strateginį tikslumą. Iš lyderių tikimasi aukšto emocinio ir socialinio intelekto, efektyvaus bendravimo, gebėjimo spręsti konfliktus, mažinti darbuotojų stresą ir perdegimą, taip pat vadovauti empatiškai ir skaidriai. Be to, jie turi būti lankstūs, gebėti priimti sprendimus neapibrėžtomis sąlygomis ir naudoti technologijas veiklos efektyvumui didinti. Tuo pačiu metu lyderiai susiduria su spaudimu pritraukti ir išlaikyti talentus, kurti pasitikėjimą komandoje bei rasti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, kad darbuotojai jaustųsi motyvuoti ir vertinami.